RSS
Latviešu Latvian
Atgriezties uz sākumu
Jaunieši aicināti kandidēt Jauniešu Saeimas vēlēšanās

Jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem aicināti reģistrēties un sākt priekšvēlēšanu kampaņu, lai kļūtu par 2012.gada Jauniešu Saeimas deputātiem. 100 pārliecinošāko, interneta balsojumā lielāko atbalstu guvušo ideju autori aprīļa beigās pulcēsies Saeimā, lai no Saeimas tribīnes ar vienaudžiem diskutētu par sev aktuālām tēmām. Personīgā līdzdalība un pieredze ļaus jauniešiem labāk iepazīt parlamenta ikdienas darbu un izprast politiskos procesus parlamentārajā demokrātijā.

„Jauniešu ceļš uz Jauniešu Saeimu būs līdzīgs kā ikviena deputāta ievēlēšana Saeimā. Vispirms šis ceļš sākas ar iesaistīšanos, savu ideju un spēju pierādīšanu domubiedriem. Tālāk idejas tiek pakļautas sabiedrības vērtējumam caur Saeimas vēlēšanām,” raksturo Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa. „Jauniešiem gūtā pieredze, gan piedaloties Jauniešu Saeimas vēlēšanās, gan arī niansēti iepazīstot parlamentārā darba ikdienu, būs vērtīgs ieguldījums ceļā uz nākotnes profesionālo izaicinājumu virsotnēm,” pauž Solvita Āboltiņa.

Pieteikties projektam un balsot par idejām var Jauniešu Saeimas oficiālajā mājaslapā www.jauniesusaeima.lv līdz 18.martam. Reģistrēties dalībai projektā, kā arī balsot par jauniešu piedāvātajām idejām var ikviens portāla Draugiem.lv lietotājs.

100 jaunieši, kuru idejas interneta balsojumā gūs visvairāk balsu, kļūs par Jauniešu Saeimas deputātiem. No jauniešu idejām taps deklarāciju projekti, ar kuriem jaunie deputāti strādās Jauniešu Saeimas dienā, radot vienotu noslēguma dokumentu, kas apkopos Latvijas jauniešu šī gada prioritātes. Jauniešiem būs iespēja mācīties pierādīt savas idejas pamatotību, tās ieviešanas nepieciešamību un meklēt kompromisus.

Projekta centrālais notikums būs 27.aprīlī, kad ievēlētie 2012.gada Jauniešu Saeimas deputāti sanāks Saeimas namā.

Jauniešu Saeimas deputāti 27.aprīlī strādās četrās komisijās: Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā un Eiropas lietu komisijā.

Komisijas vadīs Saeimas deputāti – komisiju priekšsēdētāji – kopā ar līdzpriekšsēdētājiem no jauniešu vidus. Jaunieši arī izveidos Saeimas Prezidiju, kas apstiprinās Jauniešu Saeimas sēdes darba kārtību. Sēdi vadīs Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Pasākumu rīko Saeima kopā ar sadarbības partneriem - biedrībām „Sabiedrība par atklātību „Delna”” un „Latvijas Bērnu forums”. Informatīvie atbalstītāji – sociālais tīkls Draugiem.lv un Latvijas Televīzija. Pasākumu atbalsta arī Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Sekot projekta aktivitātēm iespējams arī sociālajos tīklos Draugiem.lv, Facebook, Twitter un Youtube.
Video ar aicinājumu piedalīties Jauniešu Saeimā aplūkojams šeit: http://ej.uz/xgx3

Iepriekšējā Jauniešu Saeima sanāca 2011.gada 3.jūnijā.