Turpinās parakstu vākšana petīcijai "Pieliec punktu bērnu nabadzībai tagad!" interneta vietnē www.pieliecpunktubernunabadzibai.eu, lai uzlabotu bērnu stāvokli Latvijā un citās Eiropas valstīs.
"Bērni ir visneaizsargātākā sabiedrības daļa un reizēm tieši bērni cieš visvairāk ģimenes problēmu rezultātā. Aicinu pievērst uzmanību bērnu nabadzības riskam, lai trūkums pēc iespējas mazāk ietekmētu bērnu izaugsmi un attīstību. Īpaši novērtējami ir skolotāji un sociālie darbinieki, kas strādā ar bērniem un ģimenēm, jo tieši viņi var būt pirmie cilvēki, kas var laikus pamanīt krīzes attīstību ģimenē," uzsver Labklājības ministrs Uldis Augulis.
Eiropas jauniešu iniciētā un Latvijas Bērnu foruma atbalstītā parakstu vākšana ierosināta, atsaucoties uz Eiropas gada (2010) cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību tematiku. Petīciju jau parakstījušas 6532 personas, tai skaitā Eiropas gada (2010) Labas gribas vēstniece Vaira Vīķe- Freiberga, Labklājības ministrs Uldis Augulis un jaunais mūziķis, labas gribas vēstnieks Rihards Bērziņš.
Oktobrī viesojāmies pie pamatskolas "Rīdze" 2.a klases skolēniem, lai uzzinātu, ko bērni Latvijā domā par nabadzību un sociālo atstumtību. Atbildes liecina par to, ka, neskatoties uz ievērojamām atšķirībām starp sabiedrības augstāko un zemāko slāni, bērni ļoti labi izprot ar nabadzību saistītās problēmas, paši rīkojas, lai palīdzētu trūkumā nonākušiem vai sociāliālās atstumtības riskam pakļautiem un uztver palīdzības sniegšanu pašu par sevi saprotamu.
Kaut arī Latvijā labdarības kultūra ir salīdzinoši nesena, ar katru gadu tā attīstās un labie darbi nu jau daudziem ir kļuvuši par ikdienas sastāvdaļu. Ziedot.lv portāla vadītāja Rūta Dimanta uzskata, ka: "Latvijas sabiedrība ir ļoti atsaucīga un tā ir daļa no stratēģijas, kā mēs varēsim izkļūt no krīzes. Šis laiks ir ļāvis ieraudzīt to, ka ne visi sabiedrībā var būt veiksmīgi un palīdzība ir nepieciešama. Otra lieta, par ko jādomā, ir darba vietas. Cilvēki pie mums nāk nevis lūgt ēdienu, bet aizvien vairāk ir tādu, kuri saka – dodiet darbu."
Video ir sagatavots "Eiropas gada (2010) Cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību" ietvaros. Īpašs paldies pamatskolas "Rīdze" 2.a klasei, audzinātājai Ivetai Birkmanei un vecākiem.